עולם פיננסי

שלום לכולם, עברו חצי חיים מאשר שכתבתי באינטרנט, אחרי תקופת הקורונה החלטתי שזה רעיון טוב להמשיך את החלומות של הבחור הצעיר שהתחיל לחלום ולשאוף.

אם אתם מעוניים לבקר בבלוג הראשון אז הוא כאן, תהנו!
(כן זה היה בתקופת הישרא בלוג חחח :))

טוב עכשיו לבשר שלנו, כולם יודעים שהדור שלנו דור הY, אפשר לומר אכל אותה, שוב תלוי מי מסתכל ומהיכן. אנחנו חווינו את המשבר הכלכלי הגדול, כשהיינו צעירים ויפים ולא היה לנו יותר מדי דאגות, הרי למי אכפת מהעולם של המבוגרים?

מסתבר ש-5 שנים אחרי משבר הסאב-פריים, כל החבר'ה שלי, כל הדור שלי, נכנס למציאות האמיתית, לחיים האמיתיים, החיים שאחרי צבא. זה מצחיק כי אני זוכר כשהייתי בצבא, והייתי אצל חברה שלי בזמנו, ואבא שלה אמר לי "אתה כזה ילד, אין לך מושג בכלל, הכל עוד לפנייך". ואני כול חושב "בואנה, עברתי כלכך הרבה בחיים מרגיש שאני בגלגול השביעי שלי". אויש כמה שטעיתי.

היו אנשים שהלך להם חלק, היו כאלה שפחות, היו כאלה שהלכו לאיבוד וכאלה שצעדו בדרך המלך, אבל מה שבטוח, כל יום, הוא יום חדש, וכל יום חדש הוא יום של הזדמניות חדשות, ומה שהיה לך אתמול, שבוע שעבר או לפני שנה, לא חייב להיות שזה יהיה המחר שלך ולא שנה הבאה שלך.

אחרי כתבה שראיתי בערוץ 12, שמעל 50% אנשים באיזור הגיל 30(החבר'ה שלי, הדור שלי) גרים אצל ההורים, ידעתי שזה תוצאה ישירה של משבר הסאב-פריים, וכנראה גם השינוי הקיצוני שהעולם שלנו חווה עם הכניסה של הסמארטפונים לחיינו. (חשוב לי לציין שלא לרגע אחד אני מאשים איזשהו גורם במצב הנוכחי של הדור שלי היום, אנחנו אחראיים למעשים שלנו ולהחלטות שלנו, והיכן שאנחנו נמצאים – זה רצוננו אנו. פילוסופיה פשוטה). השינוי הקיצוני שהעולם חווה חשוב לי לציין, שהוא לא שהשמש נהייתה ירוקה, ולא שהכוכבים התחילו לרקוד, הים כחול והשמש צהובה, אבל התפיסה המנטלית שלנו השתנתה. אנחנו חיים בעולם של שינוי, בעולם שבו אנשים חיו ברנסאנס(שכנראה גם הם חוו את השינוי של המציאות והתפיסה שלהם), עולם של שינוי, עולם שהעולם לוקח כיוון אחר, ועלינו, כאנשים, לדעת להתאים את עצמו אליו.

זה הרצון שלי בבלוג הזה, לדבר קצת על פילוסופיה, אבל יותר מכל, פיננסים. אני בטוח ששום בית ספר לא עושה את העבודה הזאת, מערכת החינוך עושה עבודת קודש, אבל כנראה שיש איזשהו פרט חסר, שהיא השכלה פיננסית. המטרה שלי ביחד עם הקוראים, מי שיצטרף, היא ללמוד ביחד את עולם הפיננסים, להכיר את המושגים, להכיר את ההזדמנויות שקורות בדרכנו, לדבר קצת על למה אתם צריכים להקשיב לעצמכם ולא לסביבה שלכם(כשאתה קונה ביטקוין ב600 דולר, ומוכר(מוכרח לציין שבסופו של יום, הבחירות שלנו הן הבחירות שלנו, גם אם הושפע עליינו לחץ מהמשפחה או מהחברים) בגלל שדוד שלך היקר ואהוב בחו'ל כותב לך מגילות בוואטספ עם הוכחות שזה תרמית ונכון להיום מכירו של ביטקוין בודד הוא 59,412$). אבל זה לא מה שחשוב, זו רק דוגמא לאפשרויות, מה שחשוב הוא השיעור שנלמד מכל סיטואציה וחוויה שאנחנו חווים. מיליונר שמתרוקן, יידע מהר לצמוח את עצמו חזרה, ואדם שמתקשה, גם אם יזכה בלוטו, לא יעבור הרבה זמן עד שכיסיו יתרוקנו.(המסקנה, אם אני עדיין לא מיליונר, כנראה שהמכירה של הביטקוין הוא טעות שלי עצמי, כי אם הייתי ברמה של מיליונר, כנראה כבר הייתי, כבר הספקתי לבלבל מישהו?).

אז אני מקווה שעד עכשיו התבהר לכם הרעיון של הבלוג, אני מקווה שתצטרפו אליי למסע, נלמד ביחד, נצמח ביחד, אולי נהיה חברים!

פוסטים הבאים יהיהו יותר טכניים, יותר מושגים, שככה נדע להתחיל למיין בראש שלנו את ההבדלים בין המושגים ואת הדימיון ביניהם, ושיהיה לנו את הכלים תוך שנה שנתיים, למצוא את ההדמנויות צמיחה שלנו והעשרה שלנו.

שיהיה לנו בהצלחה!

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *